Mystery of the Finnish Forest

23 Sep

Pagājušo nedēļas nogali pavadīju Somijas mežos – lija lietus, bija auksts, mežs smags un distances sarežģītas – nu viss kā parasti. Tomēr atgriezos priecīga un pozitīvi uzlādēta, jo man tur ir lielisks klubs, jauki kluba biedri un tagad arī apņemšanās apciemot Joensuu un uzlabot savas orietēšanās un pārvietošanās prasmes šādos apvidos (noderēs arī tālākā nākotnē, ja domājam par pasaules čempionātu 2013.g.).

Somijas čempionāta vidējās distances kvalifikācija sestdienas rītā man sākās agri – ar pirmo minūti savā grupā, tukšu un klusu mežu un galu galā 4. vietu (finālam kvalificējās 13).

Nepagāja ne četras lietainas stundas, kad atkal bija jādodas uz startu. Šoreiz gan distancē viss negāja tik viegli un gludi kā kvalifikācijā, lai gan biju nolēmusi skriet vēl uzmanīgāk, jo zināju, ka mežs būs zaļš un tehniski sarežģīts. Pārsteigums mani gaidīja jau pie pirmā kp, kur satiku pirms sevis diezgan krietnu laiku startējušo kluba biedreni Mariku. Uz manu izbrīnu viņa atbildēja, ka nav varējusi paņemt 2.kp, tāpēc distanci neturpinās. Es sapratu, ka ir jāuzmanās. Precīzi izgāju no kp, šķērsoju purvu, noskrēju gar klinti, redzēju punktu purviņā un tālāk … nesaprotu, kas notika. Mistērija. Pēc pārdesmit soļiem es vairs nezināju, kur atrodos, turpināju ceļu it kā virzienā un nesapratu vairs neko. Tā gāja dārgās minūtes, kurās neveiksmīgi centos saprast, kur precīzi esmu un kur ir mans 2.kp. Pēc kādām 5 min man radās aptuvena nojausma, ka esmu pa tālu un pa kreisi (WTF?), tāpēc nolēmu atpakaļ uz 2.kp nedoties, bet treniņa nolūkā noskriet atlikušo distanci. Treniņa tempā tas lielas problēmas nesagādāja, bet sajūta finišā diezgan dīvaina.

Svētdien pilnīgi citā apvidū norisinājās Somijas čempionāts stafetē, kur par spīti vidējās distances rezultātam man tāpat tika uzticēts pēdējais (3.) etaps Kalevan Rasti 1. komandā. Sākums mums nebija pārāk lidojošs – 1. etaps īsti nesapratās ar karti un rezultātā jau līderēm zaudējām 9 minūtes. Jau tāpati pieminētā Marika otro etapu pieveica lieliski un es varēju mežā doties jau 8.v. Atkal diezgan daudz kļūdījos (žēl, ka mans GPS aparāts īsti labi nedarbojās, būtu interesanti), palaidu garām 2 komandas, bet vienu pamanījos apdzīt, un rezultātā mums 9.v. Medaļa ir, jo Somijas čempionātā apbalvo 10 labākās komandas :) Vēl prieks par to, ka KR džeki vinnēja.

Tagad jāsāk atkārtot franču valoda. A bientôt!

Kartes:

Vidējās kvalifikācija

Vidējās fināls

Stafete

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: