In the middle of the moment

15 Nov

“One moment / passes // another / comes on. // How was / was. // How is // is. / How will be // will be. Was /wasn’t. Is / isn’t. Will be / won’t.”
Robert Lax

Warning!!! Long story ahead.

Gads tuvojas beigām, manā treniņplānā šonedēļ tukšums (ak potīte, ak potīte), nākošās sezonas plāni varbūt kļūs skaidrāki pēc rītdienas tikšanās ar izlases vadību – īstais brīdis objektīvam atskatam uz sezonu’10.

Uzreiz jāatzīstas, ka ar treiniņu apjomu raksturojošiem skaitļiem nevarēšu lielīties pavisam attaisnojoša iemesla dēļ – tādu nav. Pagājušajā rudenī nolēmu, ka vienu gadu atpūtīšos no excel tabulas, kurā vairākus gadus pierakstīju savus ikdienas varoņdarbus, un vienkārši centīšos izpildīt treniņplānu. Tas tā, nelielai ego disciplīnai, lai vairāk koncentrētos uz darīšanu, nevis tīksmināšanos par padarīto. Kā rezultātā atkal esmu sailgojusies saprast, cik un ko es īsti izdaru, un ieviesusi elektronisko treniņdienasgrāmatu http://www.funbeat.net.

Sagatavošanās posms pagāja bez īpašiem pārsteigumiem – skriešana, slēpošana, spēka treniņi. Pēc vairāku gadu pauzes piedalījos ziemas orientēšanās sacensībās, LČ stafetē Brikšņa komandas sastāvā, kas gan vienmēr ir vairāk priekam, nevis rezultātam, jo slēpošanas talantu es sevī vēl joprojām neesmu atklājusi.

Kaut kad februārī, sapņojot par zaļām lapām, sauli un nākošo sezonu, iedvesmas mirklī piereģistrēju šo blogu. Bet dažādu iemeslu dēļ iedvesma rakstīt tā arī neparādījās līdz pat vasarai.

Pirmie soļi mežā bez sniega (sajūtas sirreālas) tika sperti martā Bulgārijas nometnē, kuru rīkoja mans Somijas klubs KR. Nometne daļēji tika aizvadīta Eiropas čempionāta treniņkartēs, ar vairākiem patiesi smagiem treniņiem, kurus vēl ilgi atcerēšos.

Aprīļa sākumā paradzētā 10Milas nometne Zviedrijā sniega dēļ vairākkārt tika atcelta, pārcelta, līdz beidzot aprīļa sākumā notika Karlskronā. Manām orientēšanās prasmēm pēc ziemas pārtraukuma Zviedrijas apvidi bija vairāk kā izaicinājums, bet vismaz pārliecinājos, ka fiziskā forma ir pietiekoši laba, lai ar atrāvienu vinnētu vietēja mēroga sacensības.

Maija sākumā pirmās nopietnās sezonas sacensības – 10mila. Man pēdējais etaps. Labs ātrums, bet viena pilnīgi muļķīga kļūda distances vieglākajā daļā, kā rezultātā nejūtos ar savu sniegumu īpaši apmierināta, lai gan par 5 vietām rezultātu uzlaboju. KR komanda 19.v.

Baltijas čempionātā, kas šogad bija ļoti muļķīgā laikā –  tikai nedēļu pirrms Eiropas čempionāta, turklāt tipiski zaļā Igaunijas mežā un turklāt pilnībā par saviem līdzekļiem un bez jebkādas centralizētas braukšānas organizācijas izlases līmenī, lielākā daļa izlases nepiedalījāmies.

Maija beigas / jūnija sākumsEiropas čempionāts kūrortpilsētā Primorsko, Bulgārijā. Viens no 2 sezonas lielajiem mērķiem. Varētu pat teikt, ka lielākais, jo diezgan labi apzinājos, ka bez nometnēm Norvēģijā Pasaules čempionātā Trondheimā nebūsim konkurētspējīgi. Intervijā Andai pirms braukšanas formulēju, ka gribu ieskriet desmitniekā visās distancēs. Vidējā distancē izdevās – 10.v. Un ja nebūtu kļūda uz 1.kp, varēja būt vēl labāk. Garajā distancē arī tuvu merķim – 13.v, lai gan patiesībā tā bija viena no smagākajām distancēm manā mūžā. Sprintā 22.v. un krietni par daudz kļūdu, bet kā pirmā distance tā bija laba iesildīšanās visam čempionātam. Turklāt uz Bulgāriju mums līdzi nebija neviena pārstāvja/trenera, visu darījām un organizējām paši, kas no mums prasīja krietni vairāk enerģijas ieguldīt organizatoriskajā darbā, un līdz ar to kaut ko atņemt sportiskajiem resursiem.

Jūnija beigasJukola. KR laba komanda, Marika M. atkal atgriezusies ierindā. Apvidus ir tehniski sarežģīts un smags. Man atkal pēdējais etaps. Kopumā mums neiet kā plānots – visas meitenes kļūdās sev netipiski daudz, arī es. Distances sākumā skrienu uzmanīgi, bet precīzi, bet garajā etapā nedaudz zaudēju uzmanību, palielinu ātrumu un pilnībā pazaudēju kontaktu ar karti. Vēl joprojām man šī etapa veikšana ir mistērija, jo karte ar manu atmiņu nekādīgi neliekas kopā. Rezultātā 17.vieta.

Jūlija sākums, Kāpa, Latvijas svarīgākās sacensības. Manu veselības nedienu sākums. Jau pirmajā Kāpas dienā stipri sasitu ceļgalu, turklāt  nekādīgi nespēju “iebraukt ” kartē un rezultāts katastrofāls. Otrajā dienā skrienu puskliba, sapampušu ceļgalu, turkkāt vēl joprojām karti līdz galam nesaprotu. Centos, tiešām, centos. Trešajā dienā sadzeros pretsāpju zāles, atrodu sevī gribasspēka rezerves un beidzot noskrienu sevis cienīgi un kopvrtējumā pakāpjos uz 2.v., zaudējot tikai lietuvietei Paužaitei.

Jūlijs paiet cīnoties ar traumām. Pamazām ārstēju ceļgalu – sākumā varu paskriet tikai lēnas 30 minūtes un jūtos visai nožēlojami. Par laimi ceļgala sāpe pēc pāris nedēļām pāriet, bet drīz pēc tam par sevi liek manīt ahileja cīpslas. Pasaules čempionāts nav aiz kalniem, bet es atkal nevaru paskriet. Izmēģinu visu, pat biezpiena&šņabja kompreses, un lēnām lēnām sāpes atkāpjas. Uz čempionātu aizbraucu jau ar gandrīz normāliem ahilejiem, bet ne savā labākajā formā.

Augusts. Čempionātu maratons Norvēģijā. Par pasaules čempionātu jau esmu gana izteikusies šeit pat, tāpēc neatkārtošos. Bet nedaudz rūgta pečgarša ir vēl joprojām. Patīkamāku atgriešanos mājās darīja militārā pasaules čempionāta 2 zelta un viena bronzas medaļa, par ko gan prieks. Īpaši par to, ka pietika spēka un prāta izdarīt to, ko neizdarīju pagājušajā gadā Igaunijā – uzvarēt abas individuālās distances.

Septembris nāk ar nepārtrauktu slimošanu gandrīz mēneša garumā, pa vidu gan paspējot noskriet Somijas čempionātu vidējā distancē un stafetē. Kā arī veiksmīgi izmēģināt spēkus skriešanā – 1okm Nike Riga Run.

Septembra beigās / oktobra sākumā nelielā un draudzīgā pulciņā apciemojam nākošā gada pasaules čempionāta apvidu Francijā un noskrienam Pasaules kausa posmu. Apvidus sākumā mūs atstāj ar vaļā muti, jo nav saprotams, kā tādā var paskriet un vēl kaut ko saprast. Īpaši iespaidīga ir Arith karte, kurā orientēšanās jēdziens tiek pacelts pavisam jaunā līmenī. Pirms pasaules kausa iepriekšējā vakarā Annecy pilsētā tiek organizēts nakts sprints, kas man ir pavisam jauna pieredze, bet tas netraucē tikt pie 1.vietas un pavisam jauna un skaista Petzl luktura. Pasaules kausā garā distance gan nav tik viegls kumosiņš, kļūdas vairāk kā saprašanas, bet toties ir iegūta neatsverama pieredze nākošajam gadam. Un 41.vieta. Pa vidu paspējam vēl uzbraukt mākoņos un papriecāties par Monblānu no pavisam nepieklājīga attāluma.

Oktobris. Mana pirmā 25Manna KR sastāvā, kurā komanda tiek diskvalificēta jau pēc 3. etapa, bet prieka pēc veicot savu priekšpēdējo etapu, es tieku pie sava smagākā potītes izmežģījuma. USG nav iepriecinoša, stipri sastieptas ir visas potītē esošās saites. Iepriecinoši nav arī Epšteina – Barra analīžu rezultāti, kas rada aizdomas, ka šis jocīgais vīruss varētu būt ieperinājies manā ķermenī. Pārākai depresijai neļaujos un pēc 2 nedēļām dodos uz Nākošā gada 10milas nometni un Smalanskavlen. Potītei tas gan nepalīdz, tāpēc šobrīd atkal esmu paņēmusi nelielu domīgu pauzi, kurā vienīgās vērā ņemamās fiziskās aktivitātes ir tibetiešu enerģēteskie vingrojumi (Laura, atceries treniņu Siguldā? -)) un stāvēšana aizvērtām acīm uz vienas kājas.

So long story made short:
Sezonas’10 prieki: mans sniegums Eiropas čempionātā un Pasaules armijas čempionāta zelta medaļas.
Sezonas’10 vilšanās: pasaules čempionāts visādā ziņā: organizācija, izlases situācija, mans sniegums. Nesakārtotie izlases jautājumi. Daudzās traumas.

15. novembris. Pirmdiena. Jūtos labi. Jutīšos vēl labāk nedēļas beigās, kad atkal sākšu trenēties. Turpināšu trenēties, kamēr uzskatīšu, ka varu labāk. Kamēr būs prieks.

Viena atbilde uz “In the middle of the moment”

  1. Ješka novembris 25, 2010 plkst. 11:08 #

    Aija turies! Lai veicas sasniegt visaugstākos rezultātus!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: