Notes on process

10 Mai

Atkal jau tik daudz kas ir paspējis notikt. Tik daudz kas jau ir vēsture. Bet no vēstures izriet tagadne, no kuras savukārt izrietēs nākotne. Tāpēc trīs pieminēšanas vērti notikumi, katrs savu iemeslu dēļ, lai kalpo par šīs vēstures pieturzīmēm.

Latvijas čempionāts krosā 16. aprīlī Biķerniekos, kurā es tiku pie bronzas medaļas. 4 km 15:42. Prieks par 3.vietu,
jo savā ziņā tā ir iespēja parādīt, ka orientieristi nav nekādi sēņotāji, kā var šķist no vairuma sižetu Latvijas medijos, un orientēšanās sports nav tikai pastaiga mežā ar piedzīvojumu elementiem. Jā, mēs varam arī paskriet, un tīri ātri, ja vajag. 
Un prieks, ka uz savām kājām pagaidām vēl varu vēl paļauties.

Lieldienu nedēļas nogale ar Rīgas kausiem un Lieldienu balvu, jo pēc tās man bija daudz ko pārdomāt par savām turpmākajām attiecībām ar LV sacensībām. Un tās noteikti kļūs retākas un izmeklētākas, jo ieguldītie līdzekļi/labs treniņš/gandarījums ne vienmēr ir pareizajās proporcijās.

Tvåmila, jo tās bija sezonas pirmās lielās un nozīmīgās sacensības. Kalevan Rasti komandas sastāvā tika iegūta 12. vieta 350 komandu konkurencē – labi, bet ne tik labi, kā cerējām un varējām. Mērķis bija pirmais desmitnieks, pirms pēdējā etapa likās, ka reāls būs sešinieks, bet beigās sanāca divpadsmitnieks. Es pirmo reizi izmēģināju 4.etapu, un patika man tīri labi. Noskrēju arī tīri labi, neskaitot jocīgo etapa izvēli uz 3.kp (jocīgo, jo pati nesapratu, kā es varēju noskriet kalnam kreisajā pusē, ja bija domāts labajā) un dažas saminstināšanās (uz 4. un 5.kp) Varētu arī piebilst, ka pilnīgi piekrītu pēc 10milas jau par folkloru kļuvušajam teicienam – never trust the GPS, jo patiešam tur var ieraudzīt brīnumus. Nerunājot par sīkām neprecizitātēm, ir vienkārši milzīgi gļuki. Piemēram, etaps 5.-6., kuru es skrēju pa ceļu aizliegtajam purvam pavisam pa otru pusi, nekā redzams GPS attēlā, šķērsojot purvu pa taciņu starp abiem aizliegtajiem rajoniem. Un kas tas pa mistisko ķeksi aizliegtajā purvā, arī nav saprotams. Tad 6.kp. Mans farsta punkts bija tas ielociņš, kas atrodas mazliet tālāk un līdz kuram līnija vispār neaiziet, toties ceļš rāda, ka esmu skrējusi caur otru farsta punktu, kas arī ir pilnīgas muļķības, jo to otru punktu nemaz neredzēju. Bet atgriežoties pie rezultatīvā atlikuma – man etapā 6.vieta, no meža iznācu kā 4tā, tikai 13 sekundes aiz 3ās vietas. Paldies komandas biedrenēm par iespēju izbaudīt lielisko mežu un distanci lieliskā kompānijā.

Sportiskais plāns maijam ir Baltijas čempionāts Lietuvā un izlases nometne Pasaules čempionātam Francijā. Pa vidu daudz treniņi un daudz kas no citām sfērām – līdzsvaram.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: