Kolding City Halvmaraton / 10km

12 Sep

Par rudens tuvošanos liecina ne tikai sēņotāju pilnie meži, bet arī mana vēlme padeldēt asfaltu kādā smadzenes un nervu šūnas saudzējošā skrējienā. Šogad pilnīgi negaidīti tas izrādījās Koldingas pusmaratons, kurā piedalījos 10km distancē. Kādu sekundes simtdaļu apsvēru arī skriet visus divdesmit vienu komats 0975 kilometrus, bet tikpat ātri pārdomāju, jo tradīcijas ir jāciena (pat ja tās ir tikai gadu vecas).

Jūs droši vien uzreiz padomājāt – ftw ir Koldinga un kāpēc tur ir jāskrien? Uzreiz varu nomierināt, ka Koldingas vai, vēl jo vairāk tās pusmaratona nezināšana, neliecina par būtisku robu Jūsu erudīcijā, jo slavens nav ne viens, ne otrs. Bet tā ir gadījies, ka Dānijā ar tiem mežiem un attiecīgi sēnēm un sēņotājiem tā pašvakāk, tāpēc man nekas cits neatliek, kā deldēt asfaltu. Jo rudens taču nāk, arī šeit. Bet ja nedaudz nopietnāk, tad neizdibināmo cēloņu/seku rezultātā esmu nokļuvusi Dānijā, tajā pašā jau pieminētajā Koldingā, kur kādu laiku mācīšos, trenēšos, dzīvošos un visādā citādā ziņā kvalitatīvi pavadīšu laiku.


Pēc lieliskās debijas pagājušā gada Nike Riga Run, uz starta līnijas nu jau jutos kā sēne mežā (īpaši neattapīgajiem – kā zivs ūdenī). Skaidrs, uz kādu rezultātu jātiecas, skaidrs, cik ātri jāskrien, viss skaidrs. Vēl skaidrāks, ka ar tādu trasi un droši vien arī precīzāku distances garumu, laiks 36:37 nav sasniedzams. Jo pēc pirmā pus kilometra trase sāk iet pret kalnu un ar maziem izņēmumiem turpina to darīt līdz pat 3.km. Lai gan es kalnus cienu, tas tomēr krietni patukšoja enerģijas rezerves jau distances sākumā, jo mierīgi sākt nav manā stilā. Kaut kur pie 6.km atzīmes un otrās dzirdināšanas apēdu pēdējo Multipower želeju no pagājušā gada krājumiem. Tas, ka derīguma termiņš bija notecējis jau vairākus mēnešus, tās psiholoģisko iedarbību nemazināja absolūti nemaz. Vēl viena burvīga Koldingas 10km trases iezīme, (kas vēl lielākā mērā piemīt tās pusmaratona distances trasei), ir asfalta nomaiņa pret granti un smilti dažos tās posmos, īpaši beigās. Rekorda uzstādīšanai tas palīdz tikpat maz, cik daudzie asie līkumi un 5km distances skrējēju bariņi uz šaura celiņa pēdējos divos kilometros. Nē, dāniski runāt es vēl nemāku, tāpēc brīžiem sanāca skriet arī pa zālīti. Pēc šīm garajām atrunām ir droši vien skaidrs, ka PB netika sasniegts. Tāpat kā WR. Bet 1. vieta sieviešu grupā izcīnīta gan. Tāpat kā 3. vieta no visiem ar rezultātu – 38:13. Skaidrības labad gan jāteic, ka kenijieši nebija ieradušies un laikam jau arī labākās dāņu skrējējas/i. Bet ne jau par to ir stāsts. Ar rezultātu esmu mierā, jo kaut ko tādu es apmēram arī cerēju ieraudzīt. Varbūt nedaudz gribējās palīst zem tām trīsdesmit astoņām, bet tas tikai tāpēc, lai es te neizskatītos pārāk pieticīga. Tāpat jau nebija viegli – galu galā nedrīkstēju neapkaunot seksīgāko LV orientēšanās izlases tērpu.
P.S. Koldingā ir arī orientēšanās klubs. Un karte/s. Varbūt ne viens ne otrs nav izcili paraugi savās kategorijās, bet par orientēšanās sporta esamību man neļaus aizmirst. Tas nu ir tikpat skaidrs kā tas, ka Dānijas laikapstākļi ir viena neprognozējama padarīšana. Ja Jums šķiet, ka Latvijā daudz līst, esiet droši – ir vismaz viena valsts, kur līst vēl biežāk.

6 Atbildes uz “Kolding City Halvmaraton / 10km”

 1. Kika septembris 12, 2011 plkst. 08:25 #

  Skatos, ka Tev tomēr patīk ik pa laikam paskriet ar acīm ciet. :) Bet tērpiņš joprojām ideāls un vispār apsveicu ar pirmo, bet noteikti ne pēdējo uzvaru Dānijā!

  • Renchix septembris 12, 2011 plkst. 08:53 #

   Kā var nezināt Koldingu?!? :) Patiesībā Koldingā esmu skrējis kādās divās sprinta kartēs un vēl arī kaut kur nedaudz no pilsētas attālākā meža kartē. To pašu noteikti varētu teikt vēl kādi 5-6 mazāk vai vairāk aktīvi orientieristi no Latvijas, kas pirms gadiem 8-9 tur piedalījās Ziemeļvalstu skolu sporta festivālā :)

   • Aija septembris 12, 2011 plkst. 09:08 #

    Renčik, tās ir lieliskas ziņas! Es jau klusībā cerēju, ka kāds tomēr zinās :)

  • Aija septembris 12, 2011 plkst. 09:03 #

   Kika, es skrienot meditēju! Šajā brīdī droši vien par sāpēm :D

   • kika septembris 14, 2011 plkst. 18:27 #

    Nu man jau tā likās, ka Tu visu kontrolē arī ar acīm ciet! :)

 2. Ints septembris 24, 2011 plkst. 21:09 #

  Pat ja Tev reizēm liekas, ka kluba biedri Tevi ir aizmiršuši, jo neizsaka daudz komplimentus par sportiskajiem sasniegumiem, tad zini, ka tā nav, mēs ļoti, ļoti rūpīgi sekojam līdz Taviem startiem un vienmēr turam īkšķus! Ne vienmer lielākie fani ir tie, kas skaļi bļauj! Tāpēc neslinko un raksti daudz :-)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: